Nereden başlasam bilemiyorum. Yine bir çılgınlık, çıktım yola. Aslında daha önceden başlamadığıma çok pişmanım. Yaşanan o kadar güzel ve kötü anılar birikti ki bu yolda. Şimdiye kadar yazmış olsam belki de tekrar tekrar okuyup gülerdim 😊 Ya da ağlardım ☹ Yine de önemli olan bir yerden başlamak. Umarım bu yoldan gelmek isteyen arkadaşların da bir nevi fikir almasına yardımcı olur.

     Neden Kore?

     Liseden itibaren İngilizce öğrenmek amacıyla yaptığım mektup arkadaşlığıyla Kore’ye olan ilgim başladı. Her gün eve bugün mektup geldi mi acaba diye koşa koşa giderdim. Mektup da önemliydi ama daha çok ilgimi çeken şey ise mektupla birlikte gelen hediyelerdi… O hediyeler ki her seferinde kendimi Kore’de hissetmemi sağlardı. Ve öyle bir gün geldi ki, reşit olmamla birlikte kendimi Kore’de buldum. Henüz üniversite 1.sınıfı yeni bitirmiş, yurt dışını bırak kendi ülkesinde bile neyin nasıl yapıldığı tam olarak bilmeyen ben Kore’deydim.

     Neden Buradayım?

     Kore’de yaşadığım süre boyunca öğrendiklerim, Korece, Kore Kültürü, Kore yemekleri ve Kore’de eğitim gibi tamamen Kore hakkında sahip olduğum bilgileri paylaşmak için buradayım. Özellikle Kore’ye gelecek arkadaşlara gelmeden önce fikir sahibi olabilecekleri bir kaynak ve Kore’ye gelmesine henüz uzun süre olan arkadaşlara Kore’yi ayaklarına serebilecek bir blog olması umudundayım. Umarım desteklerinizi esirgemezsiniz ^_^

     Ben Kimim?

     2012 yılından beri yaz okulu, üniversite değişim programı ve gezi derken birçok kez Kore’ye geldim. Mezuniyetten sonra yurt içi ve yurt dışı birkaç iş denedikten sonra her şeyi bırakıp öğrenci olarak tekrar Kore’ye geldim. 2017 yılından beri buradayım.

Mail : zeynep@koredeyiz.com
Instagram : @bendekoredeyim