Gül deyince bizim için akıllara ilk önce Isparta geliyor. Gülden reçeller, tatlılar, içecekler hatta kozmetik bile yapıyoruz. Koreliler de bizden aşağı kalmamış ve Seul’de bir gül festivali düzenlemişler. Uzun süredir devam eden bir festivalmiş ama ben ilk defa gittim. Açıkçası beklediğimden daha iyiydi. Özellikle fotoğraf çekebilmek için birçok alan yapmış olmaları çok hoşuma gitti. Tabii Kore’de olunca fotoğrafsız olmaz 🙂 Yemeklerden önce, sonra, bir yere gidildiğinde, ne durum olursa olsun o fotoğraf/selfi çekilir!

Festival her sene Mayıs ayının son haftası oluyor. Bu sene ki ise 24~26 Mayıs tarihleri arasındaydı. Mayıs ayında Kore’de iseniz uğrayabilirsiniz. Sabah saatlerinde daha boş olmakla birlikte akşamları da ışıklarla birlikte çok güzel bir atmosfer yaratmışlar.

Adresi Google Maps üzerinden aşağıya bırakıyorum. Metro ile gidecekler için;
7.hat Meokgol durağı 8.çıkış, (Festival bitiş alanı)
7.hat Junghwa durağı 4.çıkış,
6.hat Taereung durağı 8.çıkış (Festival başlangıç alanı).

İsteğe göre sondan ya da baştan başlayabilirsiniz. Bence Taereung durağından başlamak daha iyi. Hemde yürüme mesafesi pek yok. 8.çıkıştan çıkıp geriye döndüğünüzde bir köprü göreceksiniz, köprüyü geçtiğinizde festival alanına ulaşmış oluyorsunuz 🙂 İyi eğlenceler!

1 Comment

Bir cevap yazın